Hétfő, 2018-10-22, 19:11:13
Üdvözöllek Vendég | RSS
Bejelentkezés | Форма входуA bejelentkezett felhasználók nem ütköznek a bal felső sarokban elhelyezkedő reklámblokkba!


Gyulai Általános Iskola
Дюлянська ЗОШ І-ІІ ст.

Főoldal » 2017 » december » 19 » Vendégségben az Irka karácsonyváró napon / На святі ««Ірко» Різдво»
20:37:59
Vendégségben az Irka karácsonyváró napon / На святі ««Ірко» Різдво»

15 грудня 2017 року учні 2 класу з класоводом Гашпар Г.Й. були запрошені на свято ««Ірко» Різдво» до м. Берегово ( різдвяне  свято дитячої газети Ірка). В ході розваги діти брали участь у ляльковому театрі «Марципанове кошеня та лев»

Доктор Ілона Лукач Врауоне, Голова Ради Угорських Шкільних бібліотек Закарпаття, Президент Угорської асоціації читачів подарувала  кожній  дитині дитячу  книжку свого віку та інтересу, а також вчителям, що супроводжували  дітей пакет книг, збагачуючи скарбницю літератури в класі. А також від організації "Міжнародна допомога" "Доркас" діти до цікавої книжки дістали в подарунок  плюшеві  іграшки  та пакет солодощів від KM ПС.

Педагогічний колектив школи разом із батьківським комітетом  щиро вдячні за можливість дітей взяти участь у цьому святі.

 

Idén is megszervezte hagyományos karácsonyváró rendezvényét az Irka gyermeklap. A december 15-én Beregszászban tartott eseményre a mi iskolánkból a 14 másodikos gyermek és osztályfőnökük Gáspár Gabriella. a 2017 év tanítója kapott meghívást.  Az ünnepség kezdetén Espán Margaréta, az Irka főszerkesztője Aranyosi Ervin Advent – harmadik gyertya című versével köszöntötte a gyerekeket. Ezt követően Iván Gábor atya mondta el a gyerekeknek „gyereknyelven”, hogy mit jelent az advent, és mit jelképez a harmadik gyertya, az öröm gyertyája. Hiszen az adventi várakozás maga is örömet jelent, mely a karácsony ünnepével teljesedik ki. A három gyertya meggyújtása után Orosz Ildikó, a KMPSZ elnöke szintén a várakozásról, az adventi csodavárásról beszélt.

 Ezúttal a Marcipán cica és az oroszlánság című bábelőadást nézhették meg az apróságok. Gay Ágota, Gay Tamás és Zsámár Katalin fellépése felhőtlen szórakozást biztosított a kicsiknek és az őket kísérő tanároknak. Dr. Vraukóné Lukács Ilona, a Kárpátaljai Magyar Iskolai Könyvtárakért Alapítvány kuratóriumi titkára, a Magyar Olvasástársaság elnöke, minden résztvevő gyermeknek ajándékozott egy életkorának, érdeklődésének megfelelő könyvet, illetve a gyerekeket kísérő tanító néniket is megajándékozta egy-egy könyvcsomaggal, ezzel is gazdagítva az osztályok kincsestárát. A gyerekek a könyv mellé a Dorcas Nemzetközi Segélyszervezet jóvoltából egy-egy plüssjátékot, a KMPSZ-től pedig egy édességcsomagot kaptak útravalónak.Köszönjük IRKA,köszönjük DORCAS,köszönjük KMPSZ!

Megtekintések száma: 48 | Hozzáadta:: hevesitibor | Helyezés: 0.0/0
Összes hozzászólás: 0